The Great Ocean Road & The Grampians
Blijf op de hoogte en volg Marit
27 Januari 2013 | Australië, Ballarat
's Ochtends vroeg werden we opgepikt door Rob, onze tourguide met een goed gevoel voor humor en een hele aanstekelijke lach. Eerst kregen we een lesje regels; "Er zijn geen regels. Oke eentje dan, we doen het rustig aan dus rennen naar de bus is verboden, wie ik erop betrap mag 10 push-ups doen!" Bij de eerste stop gingen twee jongens al de mist in, zij waren een beetje lang blijven hangen bij het eerste mooie lookout point en toen ze erachter kwamen dat de rest al weer in de bus zat hoefde Rob maar tot 3 te tellen en ze begonnen al te sprinten, onder luid gejoel werden de eerste 10 push-ups uitgevoerd. Na een aantal stops waar we het ene na het andere mooie uitzicht hadden, gingen we naar Cape Otway Lighthouse om te lunchen en de vuurtoren te beklimmen. Vervolgens ergens gestopt waar enorm veel koalas in de bomen hingen, wat een schattige beestjes, wilde er zo graag een uit de boom plukken om als buddy voor Bodi mee te nemen naar huis! Daarop volgde een wandeling door een stuk regenwoud waar we ellendig veel slechte traptreden op moesten om een of andere grote boom te zien, eenmaal bovenaan aangekomen bleek 'ie omgevallen te zijn... Alsnog indrukwekkend maar ergens toch een kleine teleurstelling. Niets vergeleken bij de teleurstelling die we meemaakten toen we weer naar beneden geklauterd waren, om terug naar de bus te kunnen, moesten we AL die treden weer op. Ik zeg niets. Toen ik in de bus aankwam misten er nog 3 mensen, die kwamen na een paar minuten aangerent, push-ups! Onze op 1 na laatste stop van de dag was bij The Twelve Apostles, de beroemde rotsformatie, wauw! Daarna gingen we naar de campground waar we onze tentjes opzetten, ik keek er al naar uit om erin te kruipen vanaf het moment dat ze rechtop stonden, veel te klein voor twee personen en matrasjes van net aan 1cm, wat een omschakeling van een tweepersoonsbed naar dit! Vervolgens vertrokken we met z'n alle (21man) naar het strand met een stapel pizza's en een grote koelbox vol borrels. Erg gezellig gegeten en gedronken op het strand onder het genot van de zonsondergang, heerlijke avond.
Na ontbeten en een lunch voorbereid te hebben, gingen we weer de bus in, met mijn opstartproblemen verbaasde het me niets dat ik als laatste bij de bus kwam aankakken maar ik wist mezelf gelukkig van rennen te weerhouden. Weer op veel mooie plaatsen gestopt en 's avonds weer de tenjes opgezet nadat we wraps hadden gegeten. Die avond met een deel van de groep geborreld en spelletjes gespeeld.
De laatste dag veel kangoeroes van dichtbij gezien en uiteindelijk werden we in Ballarat gedropt waar we moesten wachten op de nachtbus die ons in Adelaide zou afzetten.
Eenmaal in Adelaide aangekomen was ik helemaal kapot, de nachtjes in de tent waren kort en oncomfortabel, over de nacht in de nachtbus kan ik niet heel veel meer positiefs zeggen. Helaas was ik te vroeg om in te kunnen checken in het hostel waar ik verbleef dus heb ik in de keuken liggen tukken, heel genant want Jan en alleman liep in en uit om te ontbijten en het kan er niet charmant uit hebben gezien maar ik kon mezelf gewoon niet wakker houden. De rest van de dag heb ik het rustig aan gedaan.
Gister Australia Day gevierd, was een gezellige middag/avond! Heb er weinig aan toe te voegen, zal er wat foto's van plaatsen voor verdere uitleg.
Straks met de nachtbus naar Alice Springs, midden in de woestijn, ik ben zeer benieuwd. Eerst nog even foto's uploaden, het zijn er vrij veel dus om ze allemaal te kunnen bekijken moeten jullie weer richting de map "foto's".
Dat was 'm weer! Daaag
**Heb net geprobeerd de foto's te uploaden maar de laatste 15 werken niet mee! Volgende week een nieuwe poging!**
.
-
28 Januari 2013 - 07:06
Anja:
Wow!
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley